شبکه تحقیقات قلب و عروق ایران در راستای انجام وظایف محوله و اجرای طرحهای تحقیقاتی کلان در سطح ملی، تاکنون پروژه های زیر را تحت حمایت خود قرار داده است.

1- طرح تدوین راهکارهای بومی سازی شده پیشگیری، تشخیص و درمان پرفشاری خون منطبق با شرایط کشور
تهیه گایدلاین های بومی سازی شده به عنوان یکی از نیازهای ضروری کشور مطرح می باشد، چرا که در حال حاضر بیشتر گایدلاین های مورد استفاده در کشور ما همان گایدلاین های کشورهای دیگری است که تحقیقات لازم را در این زمینه انجام داده اند و دارای شرایط متفاوت با جامعه ما هستند. لذا ضروری است در همه زمینه ها، و با انجام اقدامات لازم، راهکاری های تشخیص و درمان مناسب با شرایط کشور خودمان را تهیه و مورد استفاده قرار دهیم. در زمینه گایدلاین های پیشگیری، تشخیص و درمان پرفشاری خون، شبکه تحقیقات قلب و عروق از طرح تهیه گایدلاین فشار خون حمایت نموده و خوشبختانه این گایدلاین تهیه و به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ارائه شده است.

2- طرح تحقیقاتی بررسی تأثیر برنامه ­های خود مراقبتی و راهکارهای بومی­ سازی شده درمانی بر ارتقاء کنترل پرفشاری خون در ایران
این طرح به صورت پایلوت در شهر اصفهان در حال انجام است و قرار است از نتایج نهائی آن برای اجرای برنامه های خودمراقبتی فشار خون در سطح کشور استفاده شود.

3- طرح ثبت بیماریهای قلبی عروقی
ثبت بیماریهای قلبی عروقی به عنوان یکی از نیازهای اساسی وزارت بهداشت همواره مطرح بوده و بر همین اساس، شبکه تحقیقات قلب و عروق از اجرای طرحهای ثبت بیماریهای قلبی عروقی در شهرهای مختلف کشور حمایت نموده است. در حال حاضر این طرح با هماهنگی شبکه در شهرهای تهران و اصفهان در حال انجام است و طرح ثبت بیماریهای قلبی عروقی در شهرهای اهواز، بندرعباس، شیراز، بیرجند، کرمانشاه، یزد و تبریز نیز مورد حمایت شبکه قرار گرفته و به زودی در این شهرها به مرحله اجرا درخواهد آمد. همچنین درخواست شهرستانهای شهرکرد و کاشان جهت پیوستن به طرح ثبت بیماریهای قلبی عروقی در یازدهمین جلسه شورای راهبردی شبکه تصویب و به این ترتیب این طرح در 11 شهر کشور با همکاری شبکه تحقیقات قلب و عروق ایران اجرائی خواهد شد.

دومین کنگره بین المللی سندروم های کرونری حاد ایران -  6 تا 8 تیر 97 - تبریز
 

بیستمین کنگره بین المللی تازه های قلب و عروق - 20 تا 23 شهریور97 - تهران


سومین کنگره ملی دخانیات و سلامت - 5 تا 7 دی 97 - بندرعباس
کارگاه ها و سمینار های برگزار شده
کارگاه آموزشی ثبت بیماریهای قلبی عروقی
1395/12/08,13:58

در راستای آموزش نحوه تکمیل پرسشنامه ها و انجام

کارگاه مدیریت و کنترل فشار خون در هفتمین کنگره تازه های قلب و عروق شیراز
1395/02/25,08:24

همزمان با هفتمین کنگره تازه های قلب و عروق

کارگاه شبکه تحقیقات قلب و عروق در چهارمین کنگره مشترک قلب و عروق ایران
1395/02/22,14:02

کارگاه شبکه تحقیقات قلب و عروق ایران در چهارمین

عکس های منتخب
خبرنامه
  • آیا تمایل دارید اخبار همه روزه برای شما ایمیل شود، درخبرنامه ما عضو شوید


تمام حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شبکه تحقیقات قلب و عروق ایران می باشد و استفاده از مطالب با ذکر منبع بلامانع است
طراحی و پیاده سازی شده توسط شرکت مهندسی سناکو